Šachový klub „Rychvaldský spolek šachový 1945“ ve spolupráci s úřadem městského obvodu Michálkovice uspořádal v sobotu 25. listopadu již 32. ročník turnaje v bleskovém šachu. Turnaj je poslední památkou na širokou historii odborářského šachu na Ostravsku. Letošního turnaje se zúčastnilo 12 hráčů, mnozí šachisté dali přednost jiným současně pořádaným turnajům.

Turnaj se opět konal v příjemných prostorách bývalé Vily Hermína v Ostravě-Michálkovicích, která nyní slouží veřejnosti jako komunitní centrum. Turnaj se hrál systémem každý s každým na 7 kol s tempem 2 x 10 minut na partii a jako rozhodčí jej řídil Břetislav Crha. Vítězství vybojoval suverénním způsobem mladý šachista z Orlové Roman Mrázek, který zvítězil ve všech partiiích. O dva body méně, a tedy stříbrnou „bednu“ získal zkušený šachový matador Karel Cyroň z Třebovic. Čtyři body získala celá pětice šachistů, pomocné hodnocení nakonec přisoudilo bronzovou medaili dalšímu šachovému „mladíkovi“ Ivanu Nešporovi z Václavovic. Další pořadí je uvedeno v přiložené tabulce.

Organizátoři turnaje jako každoročně děkují paní Haně Václavíkové z komunitního centra a jejím spolupracovnicím, jež se po celou dobu turnaje staraly o pohodlí a pohoštění účastníků turnaje, kteří si opět jako loni či předloni či předpředloni pochutnali na pikantních klobáskách s příchutí medvědího česneku z místní prodejny uzenin.

Konečné výsledky

PořadíJménoOdkudBody
1Mrázek RomanOrlová7
2Cyroň KarelTřebovice5
3Nešpor IvanVáclavovice4
4Ulman StanislavMichálkovice4
5Matlocha LubomírPetřvald4
6Crha BřetislavMoravská Ostrava4
7Špála JiříMoravská Ostrava4
8Rychlík ZdeněkLučina3
9Klimčík JiříHavířov3
10Beran DanielRychvald
11Brhel ZdeněkRychvald1
12Beran LuděkRychvald½
Tabulka s konečnými výsledky

Fotografie si lze prohlédnout ve fotogalerii.